Naše zákaznická linka je k dispozici 24 hodin.
Telefon:+420-775-331-302
Mezi nejčastěji žádanou službou je zazimování a odzimování bazénů. Máme spousty spokojených zákazníků a zájemců o tyto služby pořád přibývá. Pravděpodobným důvodem je zájem o bezpečné zazimování a na jaře následné odzimování bazénu a jeho technologie bez nákladů na opravy při špatném zazimování a odzimování. Většina zákazníků tyto služby nebrala za „dosti důležité“, ale následně se ukázalo, že náklady na opravy jsou mnohdy několikanásobně vyšší než ceny těchto služeb.
Odzimování bazénu by mělo proběhnout v době, kdy se minimální noční teploty vzduchu již nedostávají trvale pod bod mrazu a teplota vody v bazénu je mezi 10 až 15 °C.
Ještě před tím, než se do odzimování pustíme, bychom si měli připravit potřebnou bazénovou chemii. Při výběru přípravků určených k odzimování a vůbec k celosezonní péči o bazénovou vodu volte prověřené značky s potřebnými hygienickými a zdravotními atesty. Nachystejte si přípravky nejen na úpravu vody, ale i na očištění stěn.
Pokud byl bazén správně přes zimu zakryt zimní krycí plachtou, tak opatrně plachtu sejmeme, aby z ní do vody zbytečně nenapadaly nečistoty. Před doplněním vody do bazénu – na zimu jsme vodu upustili až pod trysky – je potřeba stěny a dno bazénu pečlivě očistit od nečistot, které se na nich usadily.
Kromě nečistot na stěnách, mohou být v bazénu hrubé nečistoty. Ty, co jsou na hladině, jednoduše vylovíte pomocí síťky na teleskopické tyči. Velmi důležité je však také odstranit nečistoty, které se usadily na dně bazénu. K tomu výtečně poslouží poloautomatický vysavač, nebo plně automatický vysavač nečistot. Výhody vysavače oceníte během celé sezony, kdy je potřeba bazén čistit pravidelně. Očista bazénu je s automatickým vysavačem nejen rychlejší, ale také pohodlnější a kvalitnější. Zařízení se jen vloží do vody a dál pracuje bez nutnosti obsluhy.
Po vyčištění hrubých nečistot a nečistot na stěnách se postaráme o filtraci. Filtraci k bazénu připojíme hadicemi, které jsme měli přes zimu uskladněné na nezamrzajícím místě. Při zapojování je nutné dbát na správné dotažení veškerých spojů, to proto, aby nemohlo dojít k případnému úniku vody, kterou nyní začneme do bazénu dopouštět. A to až do úrovně středu přítokové příruby sběrače, kterému se odborně říká skimmer.
Současně připojíme také systém ohřevu vody, tedy solární panely nebo tepelné čerpadlo.
Jako poslední krok zkontrolujeme pH vody a upravíme jeho hodnotu a aplikujeme chlorový přípravek, ten způsobí rychlé zachlorování vody a zahubí tak veškeré zárodky bakterií, plísní a virů. Poté vodu 24 hodin filtrujeme. Po 24 hodinách přeměříme koncentraci volného chloru. Podle naměřených hodnot aplikujeme chlorovou tabletu do plovoucího dávkovače.
V sezoně už pak stačí, zaměřit se na prevenci a pravidelnost. Pokud se o vodu staráte pravidelně a pečlivě, nezabere vám její údržba víc než 5 min. týdně a přitom budete mít celou sezonu křišťálově čistou vodu…
Foto před naším příjezdem a po našem odjezdu :-)
V případě Vašich dotazů, či objednání služby, nás prosím kontaktujte