*

Výbava bazénu

 Bazén se základním bazénovým příslušenstvím nemusí vždy dostatečně uspokojit všechna vaše očekávání a požadavky, které na svůj nový bazén kladete. Bazénové příslušenství představuje širokou škálu pomůcek a různých bazénových technologií, z nichž si můžete vybrat takové bazénové doplňky, které Vám usnadní údržbu bazénu (vysavače, síťky, kartáče, krycí plachty .... apod.). V mé nabídce ovšem najdete také doplňky k bazénu, které vám výrazně zpříjemní koupání, jde například o solární ohřevy, tepelná čerpadla, solární kolektory, protiproudy ...atd.

Plánujete koupit nový bazén a nevíte, co všechno budete potřebovat pro jeho zprovoznění a údržbu?

Bazénové filtrace

filtracni-stanice.jpg

Ohřev bazénů

aa.png

Bazénové vysavače

bazenove-vysvace-kartace.jpg

Protiproudy

vestavne-standardni.jpg

Úprava vody

uprava-vody_1.jpg

Bazénová chemie

bazenova-chemie.jpg

Bazénové schůdky

tristupnove-zebriky.jpg

Solární sprchy

solarni-sprcha-hanscraft-blue-rainbow-1-

Síťky, kartáče, plováky

plovouci-davkovace.jpg

Doplňková výbava

odvlhcovace.jpg

Hračky do vody

vodni-puska.jpg

Instalační prvky

tvarovky-trubky-hadice.jpg

Bazénová písková filtrace

 

Písková filtrace slouží k zachycení nečistot obsažených ve vodě. Bazénová voda prochází přes pískovou filtrační náplň, ve které se mechanické nečistoty zachycují a čistá voda se vrací zpět do bazénu.

Filtrační stanice by měla přefiltrovat 2x objem vody v bazénu za 6 hodin. U hodně zatěžovaných bazénů nebo při vysokých teplotách vzduchu se doporučuje přefiltrování vody za 3–4 hodiny.

Písková filtrace se skládá z pískového filtru s manometrem, čerpadla se zachycovačem hrubých nečistot a ovládacího šesticestného ventilu. Písková filtrace obsahuje ovládací ventil (běžně 4 až 6-ti cestný), který se při vypnutém čerpadle přepíná podle potřeby na filtraci, zpětné praní, vypláchnutí filtru, vypuštění do kanalizace, uzavření či cirkulaci.

Náročnost na údržbu pískové filtrace je minimální: písková náplň se propírá standardně jednou za týden (dle zatížení bazénu), výměna pískové náplně stačí jednou za 2 až 3 roky. Písková filtrace má velkou účinnost a umožňují napojení dalšího příslušenství jako např. solární ohřev,tepelné čerpadlo i bazénové vysavače.

flltracka.png

                                                  

Každá dešťová kapka musí nejprve protéci vrstvou štěrkopísků, aby se z ní stala průzračně čistá pramenitá voda.

Proto je k bazénu nejvhodnější taková filtrace, která využívá stejný princip čištění vody jako příroda. Tento požadavek bezezbytku splňuje písková filtrace, v níž voda prochází přes pískovou náplň, která zachycuje nečistoty.
Pokud tedy chcete mít ve Vašem bazénu křišťálově čistou vodu, je písková filtrace tím správným řešením.

Doplňková výbava

Samotné plavání je sice pěkná věc, s bazénem se toho dá ale dělat mnohem více! Vyberte si z naší nabídky skokanských prken, chrličů nebo bazénového osvětlení a proměňte svou zahradu v soukromé lázně či aquapark. U nás najdete i celou řadu další doplňkové výbavy k bazénům.

Spoustu dalších doplňků a příslušenství naleznete v našem eshopuV případě Vašich dotazů nás prosím kontaktujte