*

Bazénová písková filtrace

 

Písková filtrace slouží k zachycení nečistot obsažených ve vodě. Bazénová voda prochází přes pískovou filtrační náplň, ve které se mechanické nečistoty zachycují a čistá voda se vrací zpět do bazénu.

Filtrační stanice by měla přefiltrovat 2x objem vody v bazénu za 6 hodin. U hodně zatěžovaných bazénů nebo při vysokých teplotách vzduchu se doporučuje přefiltrování vody za 3–4 hodiny.

Písková filtrace se skládá z pískového filtru s manometrem, čerpadla se zachycovačem hrubých nečistot a ovládacího šesticestného ventilu. Písková filtrace obsahuje ovládací ventil (běžně 4 až 6-ti cestný), který se při vypnutém čerpadle přepíná podle potřeby na filtraci, zpětné praní, vypláchnutí filtru, vypuštění do kanalizace, uzavření či cirkulaci.

Náročnost na údržbu pískové filtrace je minimální: písková náplň se propírá standardně jednou za týden (dle zatížení bazénu), výměna pískové náplně stačí jednou za 2 až 3 roky. Písková filtrace má velkou účinnost a umožňují napojení dalšího příslušenství jako např. solární ohřev,tepelné čerpadlo i bazénové vysavače.

flltracka.png

                                                  

Každá dešťová kapka musí nejprve protéci vrstvou štěrkopísků, aby se z ní stala průzračně čistá pramenitá voda.

Proto je k bazénu nejvhodnější taková filtrace, která využívá stejný princip čištění vody jako příroda. Tento požadavek bezezbytku splňuje písková filtrace, v níž voda prochází přes pískovou náplň, která zachycuje nečistoty.
Pokud tedy chcete mít ve Vašem bazénu křišťálově čistou vodu, je písková filtrace tím správným řešením.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.